Kanadská borůvka. Středně raná. Odrůda "Bluecrop" Sazenice K 9. Více >>

80 Kč S DPH

Popis: Tato borůvka je středně ranná se silnými výhony až 1,5 m vysoké. Kvete na jaře. Plody sklízíme v červenci jsou velké a chutné. Dají se skladovat. Jsou plně mrazuvzdorné, na podzim jim krásně červenají listy a na zimu opadává. Je vhodné rostlinu sem tam zastřihnout aby se zbytečně nevysilovala (jedná se o větve, které neplodí či jsou uschle). Je hodné jednou za čas rostlinu přihnojit, nejlépe hnojivem přímo na boruvky. 

Vysazujem: Nejvhodnější je slunné stanoviště s kyselou půdou (rašelina). Vykopeme dostatečně hlubokou díru tu vysypeme rašelinou a do ní borůvku zasadíme. Borůvka má ráda vlhko, ale ovšem né přemokření, je vhodné udělat drenáž, tak aby bylo dobře propustná. Velmi plodná odrůda a zároveň velice chutná. Střední doba zrání.

Doporučení: Borůvka poroste pouze z rašeliny je proto velmi důležite ji dopřát rašeliny co nejvíce. Doporučuje se vyhloubit dostatečně velkou díru. Pokud borůvka nemá dostatek rašeliny. Neplodí jak ste zvyklí. Prodáváme již dvouleté sazenice. Aby byla úroda vyšší je vhodné zasadit alespoň dvě rostliny. 

Jedná se o odrůdu BLUECROP.


Zdeňka Todtová 07. 07. 2019, 09:46

Je samosprašná? Dvě rostliny k sobě nebo vedle sebe?
Děkuji Zdeňka