Objednávky přijaté od ledna do února zasíláme od 1. března 2023 dle skladové dostupnosti a aktuálního počasí.

KUSTOVNICE ČÍNSKÁ -GOJI


KUSTOVNICE ČÍNSKÁ - "GOJI" Více

Výrobce: Zahradnictvi WeissDoprava a platba

85 Kč

SKLADEM
ks

KUSTOVNICE ČÍNSKÁ - "GOJI" Více

Výrobce: Zahradnictvi WeissDoprava a platba

Popis: Kustovnice čínská neboli Gojá. Jedná se o polokeř, poměrně rychlého vzrůstu s trny. Šlahouny dorůstají délky 1-2 m, proto je důležité rostlinu pravidelný řez (třeba zapěstovat do korunky).  Keř kvete od června do října drobnými fialovými kvítky, plody jsou 1 - 2 cm dlouhé, oranžovo-červené barvy. Objevují se 2 - 3 rokem po výsadbě. Je jí přisuzován omlazující účinek v tomto drobné ovoci. Léčivé účinky kustovnice jsou mnohostranné. Plody posilují ledviny a játra, podporují krvetvorbu, snižují krevní tlak, hladinu tuku i cukru v krvi. Dále se používá při plicní tuberkulóze, některých očních chorobách a je účinným prostředkem při ženské i mužské neplodnosti. 

Pěstování: Celoročně jej necháváme na slunném, teplém stanovišti. Kustovnice je vcelku nenáročná na pěstování, ale vyhovuje ji kvalitní, lehčí, hlinitopísčitá, dostatečně humózní půda s dostatkem vody. Na podzim opadává. Je vhodné pravidelně zastřihávat.

Použití: Nejlepší pro použití jsou sušené plody, proto je vhodné po sběru plody usušit a poté konzumovat třeba celý rok. Můžeme přidávat do jídla, dezertu apod. 

Tip: Zdravý je také čaj, sušenou kustovnici zalijeme horkou vodou a popíjíme.