Objednávky přijaté od ledna do února zasíláme od 1. března 2023 dle skladové dostupnosti a aktuálního počasí.

TŘAPATKA NACHOVÁ - ECHINACEA RŮŽOVÁ


Echinacea růžová - třapatka - podporuje imunitní systém. Kvete konec léta.
Velikost květináče: K9 Více

Výrobce: Zahradnictvi WeissDoprava a platba

45 Kč

SKLADEM
ks

Echinacea růžová - třapatka - podporuje imunitní systém. Kvete konec léta.
Velikost květináče: K9 Více

Výrobce: Zahradnictvi WeissDoprava a platba

Popis: Echinacea purpurea neboli třapatka nachová je vytrvala až 60 cm vysoká bylinka a růžovými květy. Má podlouhlé, drsné listy. Kvete druhým rokem. 

Pěstování: Třapatka je vhodná jako vysoká solitéra, do skupin vysokých trvalek i jako lem velkých ploch. Dávají přednost slunnému místu, snesou i lehký stín. Nejlépe se jim daří v humózních i vápenitých půdách. Špatně snášejí přemokření. 

Použití: Je to velmi ceněná léčivka. Velmi silně podporuje imunitní systém. Vyrábí se hlavně tinktura, která má antioxidační a imunizační účinky. Z třapatky používáme kořen, listy i květ. Bylinu můžeme použít v čerstvém stavu nebo sušenou. V čerstvém stavu je účinnost vždy o něco silnější než v sušeném.

Tip: Udělejte si vlastní tinkturu. Po alkoholu (nejlépe pálenka či vodka) naseká nejlépe čerstvé části rostlin (na 1 l alkoholu 300 g rostliny). Necháme louhovat 14 dni až měsíc, poté scedíme. Skladovat je možné několik let. Lze používat např. potíráme zanícené rány, při chřipkovém období jako prevenci jednu kávovou lžičku denně, při nástupu nemoci max. 3 lžíce denně. Pozor. Užívat můžeme max. 14 dní, poté je doporučena 14 dni pauza.