Objednávky odesíláme každé pondělí a úterý.


zahon

Střídání plodin na záhonech: tabulka

Pěstování na záhonech si oblíbila dlouhá řada zahrádkářů. Aby se ale všem vašim plodinám co nejlépe dařilo, je potřeba se zaměřit na střídání plodin. V následujícím článku se dozvíte, jak na vyvážené záhony, aby se co nejvíc podpořil růst jednotlivých plodin a aby se předešlo tvorbě hniloby nebo množení škůdců.


Muehlenbeckia

Muehlenbeckia a přezimování: jak na to

Muehlenbeckia je plazivá trvalka pocházející z Nového Zélandu. Jedná se o velmi odolnou rostlinou, která se nezalekne takřka ničeho. Můžete ji pěstovat doma i venku a potěší vás hustým sytě zeleným porostem. V následujícím článku najdete tipy na její přezimování a na péči, kterou bude během zimy potřebovat.


Stromy do podmacene pudy

Stromy do podmáčené půdy: které se do ní hodí?

Stromy by rozhodně neměly chybět na žádné zahradě. Poskytují příjemný stín, udržují vlhkost okolního prostředí a pročistí vzduch. Pokud se ovšem rozhodnete nějaký ten strom zasadit, záleží hodně nejen na orientaci, ale také na typu půdy. Dobrou zprávou je to, že i na přemokřené půdě se dá zahradničit, pěstování stromů nevyjímaje. V následujícím článku zjistíte, jaké stromy se hodí do podmáčené půdy.


maliník

Konstrukce na maliny: jak si ji snadno vyrobit

Maliníky jsou oblíbenou součástí mnoha zahrad, a to především díky nenáročnému pěstování. Tyto rostliny se ovšem dokáží hodně rychle rozrůst a udržet je v záhonu tak nemusí být příliš snadné. Řešením mohou být nejrůznější konstrukce, které zabrání přílišnému rozrůstání do šířky. Inspirujte se následujícím návodem na vyrobení konstrukce pro maliníky.


okurky

Pěstování okurek v kbelíku: jak na to

Pokud jste ještě neslyšeli o metodě pěstování okurek v kbelíku, níže se dozvíte, jak na to. Věděli jste, že díky této metodě se můžete těšit až na 10x větší úrodu než při běžném pěstování?


mochyne

Vyštipování Mochyně peruánské: jednoduchý postup

Mochyně peruánská je dekorativní a velmi impozantní rostlinou, která má navíc ještě i velmi zdravé a chutné plody. Při jejím pěstování se ovšem neobejdete bez pravidelné péče, která zahrnuje i důležité vyštipování. Někdo ovšem tuto rostlinu vůbec nevyštipuje, a přesto se jí daří. V každém případě zaštipováním rostliny určitě nic nezkazíte, ale naopak jí prospějete. Níže vám přinášíme jednoduchý návod na vyštipování mochyně peruánské, tak aby vám dělala radost svými krásnými a chutnými plody.


Uroda rajcat

Septorióza rajčat: vše, co byste měli vědět

Zahrádkáři se při pěstování rajčat občas nevyhnou nějakým těm chorobám a škůdcům, které dokáží úrodu zničit. Jedním takovým problémem je i septorióza, která se objevuje jako jedna z prvních a později pak plíseň. Nenechte, aby choroby zničili vaše rostliny rajčat, potažmo budoucí úrodu a pusťte se s nimi do boje, ze kterého vy odejdete jaké vítězové. Zjistěte, co je to septorióza rajčat, jak se projevuje, jak tento problém řešit a jak před ním rajčata do budoucna ochránit.


Moření česneku sulkou: jak na to

Moření česneku sulkou: jak na to

Máte rádi česnek? Správnou péčí si ho můžete vypěstovat v truhlíku i na zahradě. Pěstování česneku je totiž velmi jednoduché a poradí si s tím i naprostý začátečník v zahradničení. V následujícím článku zjistíte, jak na moření česneku sulkou, jaké má tento postup benefity a jaké přináší výsledky.


Jak se zbavit ostružin: zatočte s nimi jednou provždy

Jak se zbavit ostružin: zatočte s nimi jednou provždy

Ostružiny jsou sice zdravou pochoutkou, kterou mnoho zahrádkářů rádo pěstuje, ale existuje i druhá skupina lidí, kteří je nenávidí. Je tomu tak z toho důvodu, že tato rostlina je v podstatě plevel a dokáže se rozlézt doslova po celé zahradě a nadělat na ní pořádnou paseku. Naštěstí ale existují rady, jak s ostružinami na zahradě zatočit jednou provždy.

Další