Objednávky odesíláme každé pondělí a úterý.

  Pár slov o našem zahradnictví

  Jak to všechno začalo? Láskou k rostlinám a chutí nabídnout zákazníkům široký sortiment. 

  Dovolte, abychom Vám tedy představili naše zahradnictví. Jsme menší zahradnictví, sídlící v obci Otice, nedaleko města Opava. Vše začalo v roce 2014 v našem rodinném domě. V roce 2017 jsme se se přesunuli do větších prostorů.

  Nejprve bylo potřeba vytvořit záhony a také jsme postavili první fóliovník.

   pěstební plochy rok 2017

  V roce 2018 jsme přidali ještě jeden fóliovník, rozšíříli zahradu a pro zjednodušení práce se nám podařilo pořídit sázecí stroj. 

  pěstební plochy 2018

  sazec  

  V roce 2019 jsme nechali postavit další fóliovník, tentokrát dvouplášťový. Pro nás to znamenalo obrovskou pomoc a díky němu jsme mohli začít sezónu daleko dříve. Vybudovali jsme novou kancelář a přidali platbu platební kartou. Na podzim jsme pořídili dalšího parťáka a k sázecímu stroji nám přibyl drtič na hlínu.

  pěstební plochy 2019

  V roce 2019 jsme obdrželi na naše bylinky certifikát OPAVSKÉ SLEZSKO regionální produkt. Na podzim téhož roku jsme obdrželi další cenu a to národní cenu Moravskoslezského kraje SPOKOJENÝ ZÁKAZNÍK.

  Rok 2020 nebyl jednoduchý. I přes to se nám ale podařilo vybudovat další fóliovník, ve kterém se pěstovala především sadba zeleniny, kterou jste si velmi oblíbili. Koncem roku jsme si pořídili nové pomocníky - mininakladač Multi One a pěstební stoly. 

  2020

  Rok 2021 byl pro nás opět budovatelským. Koncem března jsme postavily nový dvouplášťový foliovník a stínoviště, na prvních záhonech. Během roku jsme pořídili malý bagr a golfový vozík, který nám usnadní další práce. Ke konci roku jsme náš uplně první foliovník vyměnili za lepší, dvouplášťový foliovník, se zabudovanou stínovkou a větráním. Tento foliovník  jsme vybavili pěstebními stoly. Vemli nám usnadní práci a zlepší prodejní podmínky během roku. 

  V roce 2022 jsme v zadu vybudovali skleník určený pro jarní pěstování zejména jahod. Pořídily sklápěcí vozík a velký vozík na přepravu květináčů. Pro velký zájem jsme opět rozšířili pěstební plochy, které zejména slouží pro pěstování podzimních chryzantém. Na podzim se uskutečnilo naše první DÝŇOBRANÍ. Kdy si děti mohli vydlabat dýni, zahrát si pár her, vyřádit se na skákacím hradě a občerstvit se. 

  Těšíme se na Vaši návštěvu!

  Tým Zahradnictví Weiss