Objednávky odesíláme každé pondělí a úterý do 14 dnů od objednání.

KANADSKÁ BORŮVKA

Kanadská borůvka. Středně raná. Odrůda "Bluecrop" Sazenice K 9.

SKLADEM

80 Kč

Kanadská borůvka. Středně raná. Odrůda "Bluecrop" Sazenice K 9.

Rádi Vám poradíme s nákupem +420 607 537 602 info@zahradnictviweiss.cz

Popis: Tato borůvka je středně raná se silnými výhony až 1,5 m vysoké. Kvete na jaře. Plody sklízíme v červenci, jsou velké a chutné. Dají se skladovat. Jsou plně mrazuvzdorné, na podzim jim krásně červenají listy a na zimu opadává. Je vhodné rostlinu zastřihnout, aby se zbytečně nevysilovala (jedná se o větve, které neplodí či jsou uschlé). Je vhodné jednou za čas rostlinu přihnojit, nejlépe hnojivem přímo na borůvky. 

Vysazujem: Nejvhodnější je slunné stanoviště s kyselou půdou (rašelina). Vykopeme dostatečně hlubokou díru, vysypeme rašelinou a do ní borůvku zasadíme. Borůvka má ráda vlhko, ale špatně snáší přemokření, je vhodné udělat drenáž. Velmi plodná odrůda a zároveň velice chutná. Střední doba zrání.

Doporučení: Borůvka poroste pouze z rašeliny je proto velmi důležité ji dopřát rašeliny co nejvíce. Doporučuje se vyhloubit dostatečně velkou díru. Pokud borůvka nemá dostatek rašeliny, neplodí. Prodáváme již dvouleté sazenice. Aby byla úroda vyšší, je vhodné zasadit alespoň dvě rostliny. 

Jedná se o odrůdu BLUECROP.

Naposledy navštívené