Objednávky odesíláme každé pondělí a úterý do 14 dnů od objednání.

KUSTOVNICE ČÍNSKÁ -GOJI

KUSTOVNICE ČÍNSKÁ -GOJI

KUSTOVNICE ČÍNSKÁ - "GOJI"

SKLADEM

85 Kč

KUSTOVNICE ČÍNSKÁ - "GOJI"

Rádi Vám poradíme s nákupem +420 607 537 602 info@zahradnictviweiss.cz

Popis: Kustovnice čínská neboli Gojá. Jedná se o polokeř, poměrně rychlého vzrůstu s trny. Šlahouny dorůstají délky 1-2 m, proto je důležité rostlinu pravidelný řez (třeba zapěstovat do korunky).  Keř kvete od června do října drobnými fialovými kvítky, plody jsou 1 - 2 cm dlouhé, oranžovo-červené barvy. Objevují se 2 - 3 rokem po výsadbě. Je jí přisuzován omlazující účinek v tomto drobné ovoci. Léčivé účinky kustovnice jsou mnohostranné. Plody posilují ledviny a játra, podporují krvetvorbu, snižují krevní tlak, hladinu tuku i cukru v krvi. Dále se používá při plicní tuberkulóze, některých očních chorobách a je účinným prostředkem při ženské i mužské neplodnosti. 

Pěstování: Celoročně jej necháváme na slunném, teplém stanovišti. Kustovnice je vcelku nenáročná na pěstování, ale vyhovuje ji kvalitní, lehčí, hlinitopísčitá, dostatečně humózní půda s dostatkem vody. Na podzim opadává. Je vhodné pravidelně zastřihávat.

Použití: Nejlepší pro použití jsou sušené plody, proto je vhodné po sběru plody usušit a poté konzumovat třeba celý rok. Můžeme přidávat do jídla, dezertu apod. 

Tip: Zdravý je také čaj, sušenou kustovnici zalijeme horkou vodou a popíjíme. 

Naposledy navštívené