Objednávky odesíláme každé pondělí a úterý.

PĚTILISTÝ ŽENŠEN - JIAOGULAN

PĚTILISTÝ ŽENŠEN - JIAOGULAN

PĚTILISTÝ ŽENŠEN (Gynostemma pentaphyllum) - rostlina nesmrtelnosti.
Velikost květináče: K9

SKLADEM

45 Kč

PĚTILISTÝ ŽENŠEN (Gynostemma pentaphyllum) - rostlina nesmrtelnosti.
Velikost květináče: K9

Rádi Vám poradíme s nákupem +420 607 537 602 info@zahradnictviweiss.cz

Popis: Rostlina nesmrtelnosti, zázračná bylina nebo bylina dlouhověkosti". Kladně ovlivňuje trávení, imunitní systém, snižuje cholesterol, léčí nespavost, zlepšuje funkci jater a ledvin, snižuje hladinu cukru v krvi. Reguluje krevní tlak, kdy nízký zvyšuje a vysoký naopak snižuje. Používá se také jako prevence proti infekční žloutence, rakovině, mrtvici a infarktu, posiluje imunitní systém.

Pěstování: Jedná se o převislou rostlinu. Je vhodně ji pěstovat tedy v závěsných květináčích. Vysazovat můžete i do zahrady, ženšen by měl být mrazuvdorný (okolo -15°C). Je nutné ale rostlinu na zimu přikrýt. Výhonky většinou odumřou a rostlina přezimuje v kořenech. Ve venkovní výsadbě se daří rostlině na slunci nebo v polostínu v dobré humózní půdě se zálivkou. Doporučujeme pěstovat jako přenosnou rostlinu. 

Použití: Nejčastějším použitím je formou čaje. Maximálně však 4 šálky denně. Lze přidávat listy do zeleninových salátů, nebo jen žvýkat. Můžeme vyrábět tinkturu či masti. 

Tip: Na čaj můžeme použít čerstvé listy či sušenou nať. Při čerstvém stavu zalijeme jeden list, v sušeném stavu jednu kávovou lžičku, kterou zalijeme ¼ litrem vroucí vody a necháme minimálně 3 – 5 min. luhovat

Naposledy navštívené