Objednávky odesíláme každé pondělí a úterý.

SANTOLINA CYPŘIŠKOVÁ

hvězda 1 hvězda 2 hvězda 3 hvězda 4 hvězda 5 (1)Počet hvězdiček je 5 z 5

SANTOLINA CYPŘIŠKOVÁ

SANTOLINA CYPŘIŠKOVÁ
Velikost květináče: K9

SKLADEM

45 Kč

SANTOLINA CYPŘIŠKOVÁ
Velikost květináče: K9

Rádi Vám poradíme s nákupem +420 607 537 602 info@zahradnictviweiss.cz

Popis: Santolina je stříbro-zelený keřík, vzrůstu do 50 cm, s jemně vykrajovanými, drobnými listy. Je neopadavý, takže zdobí zahradu po celý rok. V létě kvete drobnými žlutými kvítky. Listy při doteku vydávají zajímavou, poměrně silnou, kořeněnou vůni. 

Pěstování: Potřebuje velmi propustnou zem, přednostně chudou na živiny a maximálně slunné stanoviště. Po odkvětu je vhodné ostříhat odkvetlé stonky. Na jaře zastřiháváme celý keřík podobně jako levandule. Rostlina je mrazuvzdorná do -24 °C.

Použití: Odvar působí proti střevním parazitům. Snítku santoliny vložíme do skříně na šaty či potraviny a ochráníme tak prostor před moly. Pomáhá při vaginální infekci vyvolané kvasinkovou infekcí. Čaj má protizánětlivé, antiseptické a hojivé účinky. Pomáhá při špatném trávení, plynatosti, pálení žáhy a čistí ledviny. Lze použít jako přírodní repelent proti komárům (santolinový olej). 

Svatolina je poměrně silně účinkující rostlina, proto s ní musíme zacházet opatrně.

Tip: Krásně vypadá vysázená kolem chodníčků, ve skalkách a na okrajích menších záhonů. Barevná kombinace se přímo nabízí spolu s levandulí, kdy její fialové květy perfektně ladí se sytou žlutí svatoliny. Nádherně tvoří krásnou kombinaci do podzimních truhlíků.

Naposledy navštívené